Pro všechny je v blízkém okolí Poutního Domu hned několik skiareálů, sjezdovek, desítky upravovaných i neupravovaných běžeckých tratí.

 

Sjezdaři

Skiareál Šanov
Zhruba 4 km od Poutního Domu, nabízí 2 sjezdovky 500 m a 900 m. Sjezdovky jsou upravované s umělým zasněžováním a osvětlením pro noční lyžování. Dále je zde půjčovna sněžných skůtrů, snowpark (u-rampa), občerstvení, lyžařská škola. Zajímavost? Je nejlevnější široko daleko.

Dolní Morava – relax & sport resort
Zhruba 9 km od Poutního Domu je nové moderní lyžařské středisko pod vrcholem Králického Sněžníku, které nabízí všechny sjezdovky s umělým zasněžováním. Zajímavost? Jedno z TOP středisek v ČR.

Areál Větrný vrch Dolní Morava
Zhruba 9 km od Poutního Domu je lyžařský, snowboardový, bikový a rodinný areál, který nabízí pohodové lyžování, ale také adrenalin v zimě na snowboardu a v létě na kole. Zajímavost? Nejpohodovější sjezdovka s nočním lyžováním.

Skipark Červená Voda
Nové lyžařské středisko v rodinném stylu je zhruba 12 km od Poutního Domu a nabízí jednu z nejdelších sjezdovek u nás (2150m). Je zde také obrovské parkoviště přímo v areálu a nikde se nečeká. Zajímavost? Krytá čtyřsedačka je vyhřívaná!

 

 Běžkaři

Kolem Poutního Domu i v jeho okolí vede mnoho kilometrů upravovaných a udržovaných běžeckých tratí.

Přímo přes Horu Matky Boží kolem Poutního Domu vede trasa běžeckého areálu Jeřáb, což je 26 km rolbou zajištěných tras v okolí Jeřábu. Je zde velmi dobrá dopravní dostupnost a na své si zde příjdou příznivci klidných výletů v nádherné přírodě.

Kolem samotného Kralického Sněžníku jsou desítky kilometrů vzorně upravených běžeckých tratí jak po horských hřebenech, tak v malebném údolí řeky Moravy.

Další běžecká oblast je Buková Hora – Suchý Vrch. Nabízí 65 km špičkově upravovaných tratí z Českých Petrovic, Suchý Vrch, Červenovodské sedlo a okolí Čenkovic.

Je zde velmi mnoho běžeckých tras bez strojové úpravy, například: Mladkov – Vysoký kámen (843 m.n.m.), po hřebenové cestě na Suchý vrch (995 m.n.m.) další dvě trasy vedou na chatu Čihák a přes Zemskou bránu dále k centrálnímu hřebeni Orlických hor. Tyto tratě vedou většinou po turistických stezkách

Nejnovější komentáře

Aktuality