Ráj cyklistů

Pro cyklisty je zde velmi zajímavé a atraktivní okolí. Je zde mnoho cyklostezek do téměř všech směrů a všech náročností. Záleží pouze na výběru a možnostech každého z nás. Poutní Dům je velmi často navštěvován jak kolem projíždějícími cyklisty, tak jako noční mezizastávka na delších cestách. Protože cyklotrasy od Poutního Domu vedou téměř do všech směrů, funguje i jako základna pro cyklistické výlety.

 

Pár typů na výlety:

Určitě se vám bude zamlouvat středně náročná, ale nádherná cyklotrasa č. 4077 Hanušovice – Králíky – Suchý Vrch – Štíty, která vede kolem Poutního Domu a která má na své cestě mnoho nádherných vyhlídek a to včetně vyhlídky přímo u Poutního Domu (troje pohoří, z toho druhé a třetí nejvyšší pohoří v ČR). Poutní Dům je právě jedna z častých zastávek na občerstvení a pokochání se nádhernými výhledy.

Jedna z nejvíce atraktivních cyklotras v okolí Poutního Domu, ale relativně náročná je trasa č. 4071 Hanušovice – Sv. Trojice – Štíty – Ruda nad Moravou – Šumperk. Kaple Svatá Trojice stojí na křižovatce turistických a cyklistických tras. Hanušovice jsou významným cykloturistickým uzlem, křižují se zde dálkové značené cyklistické stezky č. 51, 52, 53 a jsou výchozím bodem k túrám do oblasti Hrubého Jeseníku, Staroměstska, Králického Sněžníku a Hanušovické vrchoviny.

Dále jsou zde navazující cyklotrasy jako například Bílá Voda – Račí údolí – Žulová, která vede po severním hřbetu Rychlebských hor a je vhodná spíše pro trekingová nebo horská kola.

Záleží pouze na vašich možnostech a požadavcích, zda zvolit náročnější horskou trasu s nádhernými panoramatickými výhledy, středně náročnou, nebo pohodovku na uvolnění s krásnou okolní přírodou. Ta je koneckonců všude kolem.

Nejnovější komentáře

Aktuality